Ma siin hiljuti kirjutasin, kuidas tänu Geni platvormile avastasin, et isegi mina olen Timuskitega veresugulane, meie ühised esivanemad jäävad küll 16.sajandisse.
sulle jäi eelkõige silma Ryani rahvus, aga mulle kargas kohe silma, et hakkas kinnisvaraga hangeldama - viimase nädala uudiste valguses tuleb kohe mõte, et mis neil kinnisvarategelastel viga on, võta üks ja viska teist -Trump, Witkoff...
Mu vanemad on pensionärid ja käivad reisimas! nüüd vanemast peast valivad eriti põhimõtteliselt iga kord uue koha. OK, isa annab pensionärielu kõrvalt ka järeleaitamistunde ja teeb natuke ka mingit kaugtööd, aga see vast päris suurusjärgu tasemel vahet sisse ei tee. Pigem vist see, et neil ei ole muidu väga suuri väljaminekuid, elavad väikeste kommunaalidega kortermajas ja autot ei pea.
Eks see kinnisvaraga tegelemine ole justkui lihtne rahateenimise viis. Nii mõnedki eestlased, kes peale sõda Kanadasse jõudsid, said oma varale just nõnda põhja alla. Ostsid ühe, üürisid enamuse rahvuskaaslastele välja, ise elasid ühes toas, kui võlg makstud, osteti järgmine maja, ja sealt see edasi läks. Kuigi Trumpi neist just ei saanud. Trumpi mäletan 90ndatest, kui ta muudkui pankrotti kuulutas. Vaatasin just, et kuus korda. Pankrot aga tähendab põhimõtteliselt teistest üle jalutamist. Kuigi äride puhul siiski püütakse leida mingi lahendus võlgade maksmiseks. Tean mõnda isegi siinsete eestlaste hulgas, kes pankroti välja kuulutanud, sest nii tundus lihtsam võlgadele kriips peale tõmmata (eriti pahane olin nende peale, kes meie pangale vilistasid, sest võtsid meid kui suurpanka, kus aktsionärid ainult rikastuvad. Eestlaste pank oli ja on kõigi liikmete pank, mis tähendab, et kui raha jääb saamata, siis on tulu väiksem, mida saab liikmetele tagasi maksta, või hoopis eestlaste kogukonnale annetada).
Aga Eesti pensionäride osas olen isegi varem imestanud, kui paljud reisivad. Siin ühiskonnas pole reisimine nii suur asi kui Eestis, on mul vahel tunne. Ja eks ma peaaegu pensionärina näen, kui vähe tegelikult vaja on, kui elamine paigas. Ainult siin kipume ehk hoopis üle mõtlema, kas meil on raha vanadekodu jaoks, kui aeg sealmaal.
Kuna jutt oli kurjategijaist, ei saa mitte vaiki olla, sest näiteks UKs on olukord nii halvaks läinud, kuna valitsus seisab vastamisi põlisrahvaga ja tegutseb kuritegelikult inimeste turvalist elu ohustades. Põhjalikult selgitab toimuvat inglise noormees oma videopostituses. https://youtu.be/fU1PqmQ_hJc?si=hSaj-UqG__rhWHuv
Eks seda äärmust tule Kanadaski ette. Mäletan nii selgelt ühte artiklit aastaid tagasi, milles kirjutati, et tööturul on kõige halvemas olukorras valge noormees. Sest järjest hakkasid tulema reeglid, et nii mitu protsenti peab olema tööl vähemuse seast. Ühelt poolt saan aru, sest tahad justkui neilegi võimalust anda, aga teisalt, kas see tähendab, et tööandja peab loobuma paremast kandidaadist põhjusel, et tal juba liiga palju valgeid kanadalasi tööl on. Siinjuures peaaegu et hakkan mõtlema, et kõige paremaks otsustajaks võiks olla erapooletu AI.
üks substacki-postitus, kus muuhulgas juttu ka AI erapoolikusest ehk sellest, et selle loojate - või selle söödavas materjalis sisaldvuad - eelarvamused kanduvad sinna kriitikavabalt edasi ja vahel lausa võimenduvad.
sulle jäi eelkõige silma Ryani rahvus, aga mulle kargas kohe silma, et hakkas kinnisvaraga hangeldama - viimase nädala uudiste valguses tuleb kohe mõte, et mis neil kinnisvarategelastel viga on, võta üks ja viska teist -Trump, Witkoff...
Mu vanemad on pensionärid ja käivad reisimas! nüüd vanemast peast valivad eriti põhimõtteliselt iga kord uue koha. OK, isa annab pensionärielu kõrvalt ka järeleaitamistunde ja teeb natuke ka mingit kaugtööd, aga see vast päris suurusjärgu tasemel vahet sisse ei tee. Pigem vist see, et neil ei ole muidu väga suuri väljaminekuid, elavad väikeste kommunaalidega kortermajas ja autot ei pea.
Eks see kinnisvaraga tegelemine ole justkui lihtne rahateenimise viis. Nii mõnedki eestlased, kes peale sõda Kanadasse jõudsid, said oma varale just nõnda põhja alla. Ostsid ühe, üürisid enamuse rahvuskaaslastele välja, ise elasid ühes toas, kui võlg makstud, osteti järgmine maja, ja sealt see edasi läks. Kuigi Trumpi neist just ei saanud. Trumpi mäletan 90ndatest, kui ta muudkui pankrotti kuulutas. Vaatasin just, et kuus korda. Pankrot aga tähendab põhimõtteliselt teistest üle jalutamist. Kuigi äride puhul siiski püütakse leida mingi lahendus võlgade maksmiseks. Tean mõnda isegi siinsete eestlaste hulgas, kes pankroti välja kuulutanud, sest nii tundus lihtsam võlgadele kriips peale tõmmata (eriti pahane olin nende peale, kes meie pangale vilistasid, sest võtsid meid kui suurpanka, kus aktsionärid ainult rikastuvad. Eestlaste pank oli ja on kõigi liikmete pank, mis tähendab, et kui raha jääb saamata, siis on tulu väiksem, mida saab liikmetele tagasi maksta, või hoopis eestlaste kogukonnale annetada).
Aga Eesti pensionäride osas olen isegi varem imestanud, kui paljud reisivad. Siin ühiskonnas pole reisimine nii suur asi kui Eestis, on mul vahel tunne. Ja eks ma peaaegu pensionärina näen, kui vähe tegelikult vaja on, kui elamine paigas. Ainult siin kipume ehk hoopis üle mõtlema, kas meil on raha vanadekodu jaoks, kui aeg sealmaal.
Kuna jutt oli kurjategijaist, ei saa mitte vaiki olla, sest näiteks UKs on olukord nii halvaks läinud, kuna valitsus seisab vastamisi põlisrahvaga ja tegutseb kuritegelikult inimeste turvalist elu ohustades. Põhjalikult selgitab toimuvat inglise noormees oma videopostituses. https://youtu.be/fU1PqmQ_hJc?si=hSaj-UqG__rhWHuv
Eks seda äärmust tule Kanadaski ette. Mäletan nii selgelt ühte artiklit aastaid tagasi, milles kirjutati, et tööturul on kõige halvemas olukorras valge noormees. Sest järjest hakkasid tulema reeglid, et nii mitu protsenti peab olema tööl vähemuse seast. Ühelt poolt saan aru, sest tahad justkui neilegi võimalust anda, aga teisalt, kas see tähendab, et tööandja peab loobuma paremast kandidaadist põhjusel, et tal juba liiga palju valgeid kanadalasi tööl on. Siinjuures peaaegu et hakkan mõtlema, et kõige paremaks otsustajaks võiks olla erapooletu AI.
Jutt pole sugugi tööhõivest.
Ei olnud muidugi, aga läksin vaatasin ta teisi sõnavõtte ka 🙂 Ja mõte liikus nendele radadele.
AI on üldiselt oma tegijate või progejate nägu. vt mis metamorfoose Grokiga toimub, olenevalt Elon Muski tujudest.
üks substacki-postitus, kus muuhulgas juttu ka AI erapoolikusest ehk sellest, et selle loojate - või selle söödavas materjalis sisaldvuad - eelarvamused kanduvad sinna kriitikavabalt edasi ja vahel lausa võimenduvad.
https://thenoosphere.substack.com/p/theres-a-reason-women-arent-swooning