6 Comments
User's avatar
Anu's avatar

seeriaid :) nii nummi.... mulle meeldib kuidas keel oma elu elab

tegelikult tahtsin looduspilte kiita, need liblikad ja lilled ja puud

Ene Timmusk's avatar

Aitäh 🙂 Mulle on alati meeldinud pilte klõpsida. Teises elus ehk oleksingi hoopis fotograaf, või tahaks nii mõelda.

Aga keel teeb tõesti trikke. Tegelikult ütleks hoopis krimisari. Seriaal on alati millegipärast kuidagi kunstlik tundunud. Aga eks ma ela siin inglise keele mõju all ja mõtlen uusi sõnu välja 😉

notsu notsumajast's avatar

lugesin kuskilt, et Albertas kunagi tehtigi rahvaküsitlus ja siis olevat enamus tahtnud ikkagi Kanada koosseisu jääda. Kas sa tead sellest täpsemalt?

Ene Timmusk's avatar

Jah, nii palju, kui uuritud, siis enamus sooviks siiski Kanadaga jääda. Mis tähendab, et ka need, kes konservatiivide poolt hääle andnud (22 aasta küsitluse põhjal vähem kui üks neljast tahaks seda, aga kui samas hakatakse mingit soga pähe määrima, siis raske öelda, kuidas mõjub). Albertas on ka tugev põlisrahvaste kogukond, kes tegelikult asjale üldse hea pilguga ei vaata. Küsimus paljuski riiklikus kaitses ja toetuses, mis USA omaga võrreldes hulga parem. Ja kui isegi olla eraldi Alberta riik, siis kunagi ei tea, mis siis saaks.

Quebec on siiani suurem lahkuja olnud, kuid kõik sellised otsused on enamuse poolt seal provintsis tagasi lükatud.

Kogu lahkumise protseduur on samas üsna keeruline, isegi kui enamus poolt hääletab, alustades referendumi korraldamisega. Kui tulebki jah, siis kõrgem Kanada föderaalvalitsus peab asja kinnitama (teeb kindlaks, et kõik on õige ja see tõesti rahva soov). Siis algavad läbirääkimised teiste provintsidega, et konstitutsiooni muuta. Need on põhisammud, kuigi ilmselt on legaalselt veel hulk peenikest kirja, mida peab järgima.

notsu notsumajast's avatar

sarnasel teemal meenus Briti ajakirjaniku Alexander Clarksoni tähelepanek, et kui üldiselt muretsetakse väga Reformi reitingute tõusu pärast (see on see Farage'i seltskond), siis nii Walesi kui ka Põhja-Iiri kohalikel valimistel tegid ka Ühendkuningriigist välja astumise pooldajad väga hea tulemuse, ja kuna on hulgem valijaid, kes valivad eelkõige Reformi vastu, siis võib Põ-Iiri ja Walesi tulevastel parlamendivalimistel selguda, et kõigis kuningriikides peale Inglismaa võidavad lahkulööjad -

"A scenario where Reform ascendancy on the English Right and among core Unionists in the other UK nations accelerates the break up of the Britain that Farage claims to want to save"

Lõim:

https://x.com/APHClarkson/status/1966409861752865058

Ülle's avatar

Sa jälgid hoolega naaberriigis toimuvat, aga ometi jäi Su tähelepanuta Charlie Kirki mõrvamine, mis läänemaailma tõsiselt vapustas? Minu meelest on see vägagi märgiline akt.