11 Comments
User's avatar
Astrid Müüripeal's avatar

Prantsusmaa laulu ajal sadas liiva 😃

Reikop rääkis veel juurde, kuidas ühe proovi ajal oli lauljale seda suhu lennanud ja siis ei saanud eriti laulda enam 😃

Expand full comment
Ene Timmusk's avatar

Liiv on ju lõpuks hulga raskem. Ausalt öeldes arvaks, et oleks võinud pigem kasutada tänapäeva tehnoloogiat sellise näitemängu asemel 🙂

Expand full comment
notsu notsumajast's avatar

ma kuulsin mingit juttu, et see polnud päris liiv, vaid korgipuru (aga kurku võib seegi minna).

Expand full comment
notsu notsumajast's avatar

Armeenia ja Ukraina seos oli päriselus hoopis selline, et ukrainlaste arust oli see kõige hullem esineja üldse, sest see laulja käis südamerahuga ka pärast 2022. aastat Venemaa vahet esinemas.

Huvitav, kuidas meie maitsed mõne loo puhul kattuvad, aga mõne puhul üldse mitte, mul olid Kreeka, Ukraina ja Albaania lemmikute hulgas ühes Šveitsi ja Itaaliaga (aga imelikul kombel meeldis mulle ka Soome, mis on neist väga erinev). Laias laastus paistab, et kui on keeruline muusika, siis mulle kohe meeldib. ja siis tuleb sellele loogikale täiesti vastupidi Soome. :D ja need Islandi rõõmsad lapsukesed hakkasid ka tasapisi üha rohkem meeldima.

Poola lugu oli nõiast ja sisaldavat mingeid sealt piirkonnast leitud ajaloolisi nõiasõnu, ja see olevat Poola kontekstis hästi radikaalne. Kui Eestist või Lätist tuleb paganluse elementidega lugu, siis see on suht peavool ja keegi ei pane tähelegi, aga katoliiklikus Poolas on see tõsine kontrakultuur. Et Kaczynskite valitsusajal poleks nad sellist lugu end esindama lubanud.

Expand full comment
notsu notsumajast's avatar

ja kui ma siis juba klatši ja intriige jagan, siis Taani laulja olevat hästi tore ja emalik ja tema seltskonnas oli kõigil teistel hea tuju ja ta oli võtnud kaks üksildast ja eksinud moega tibu - Norra ja Austria oma - pidudel emalikult oma tiiva alla, kuigi ta pole veel päris nii vana, et tal päriselt võiks nii suured lapsed olla. Lihtsalt olemuselt selline.

Expand full comment
Ene Timmusk's avatar

Aitäh tagatausta valgustamata. Ma just lugesin, et tänu vene utsitamisele kutsuti ukrainlasi osade laulude poolt mitte hääletama, kaasa arvatud Eesti lugu. Ma ei saa aru, kas neil on nii hirmus igav, või vaja kellelgi pagunaid teenida.

Aga see muusika meeldimine või mittemeeldimine on iseenesest huvitav küsimus. Mis paneb ühe inimese hinge helisema ja teisel mitte?! Vahel on tunne, et mõjutada võiks ka lihtsalt hetkemeeleolu 🙂

Expand full comment
notsu notsumajast's avatar

räägi lähemalt vene utsitamisest, seda versiooni pole ma kuulnud.

Expand full comment
Ene Timmusk's avatar

Proovisin seda artiklit uuesti üles leida, aga kadunud. Kes teab, mis selle taga oli. Kus suitsu seal tuld, võiks muidugi mõelda

Expand full comment
Ülle's avatar

See falsettos huilgamine polnud küll kena kuulata. Teisele kohale tulnud laul oli v hea, aga ei tohtinud võita. Eesti lugu on lahedalt kaasakutsuv ja meeldejääv - ehtne eurosült igas mõttes. Ehk parem on, et ei võitnud, kellele seda korraldamise jama vaja on.

Expand full comment
Ene Timmusk's avatar

Ma ei arva, et oleks teda just esimeseks pannud. Aga samas olen väga võlutud kontratenorite häälest. Just kuulasin Elina Nechayeva eestikeelset esitlust, ja kui Marko Reikop arvas, et talle sopranite hääl rohkem meeldib, siis mul vastupidi 🙂 Uurisin AI käest, mis vahe.

Vocal Anatomy: Male and female vocal cords are physically different. Male vocal cords tend to be thicker and longer, even when singing in a high register. This creates a different timbre and resonance compared to female singers.

Resonance and Formants: Male singers, even when using falsetto or head voice, typically have larger vocal tracts and more pronounced lower-frequency resonances. This adds a unique tonal quality that distinguishes them from female singers, whose resonance tends to be lighter and more balanced in higher frequencies.

Techniques Used: Countertenors often rely on falsetto or reinforced head voice to produce high notes, whereas female singers naturally sing in their full voice or head voice in the same register. Falsetto has a distinct breathy and soft quality, compared to the richer, fuller sound of a female soprano.

Hormonal Influences: Hormones play a role in voice development, affecting the thickness and elasticity of vocal cords. This contributes to the overall difference in timbre between male and female voices.

Even if a countertenor sings in the same range as a soprano, their voice will usually have a more ethereal, sometimes hauntingly beautiful, timbre, whereas a soprano's voice may sound naturally powerful and resonant.

Expand full comment
Ülle's avatar

Kuulsin esmakordselt kontratenorit Risto Joosti laulmas, kui ta Tallinna Kammerorkestriga Šotimaal esines. Tal oli küll kena hääl.

Expand full comment